Informace pro žáky a rodiče ze strany psychologa

[16. 4. 2020 13:09:44]

Milí žáci, milí rodiče

V případě potřeby můžete i nadále kontaktovat školního psychologa Jana Koláře. Může se jednat například o otázky či témata spojená s:

• organizací učení v domácím prostředí,
  • Zvládání školních úkolů,
  • Komunikací a soužitím s dětmi či rodiči,
  • s nepříjemnými prožitky způsobenými současnou situací a omezenou možností se potkávat s druhými (pocity samoty, strachu, nejistoty apod.)

Pro kontakt lze využít mail kolar@mikroregionvoticko.cz , nebo ve všední dny mezi 9 a 17 hod. telefon 723 941 032. Pokud nebude moci odpovědět na váš hovor, ozve se vám v blízké době zpět.

Milí žáci, milí rodiče

Pokud jsme se spolu ještě nesetkali osobně, připravil jsem pro vás krátký video pozdrav: https://youtu.be/lLHhtFjKPtY

Ať už vám současná situace přinesla více výzev, či více pohody, pravděpodobně zažíváte některé věci úplně poprvé. Některé z nich mohou být příjemné, jiné naopak mohou být zdrojem stresu nebo nejistoty:

• Pro někoho je to fakt, že jsme spolu neustále doma.
  • Pro někoho to, že si musí sám zorganizovat učení a nestrávit tím celý den.
  • Pro jiného zase to, že nemůže jít ven za kamarády a přáteli.
  • Někdo zase těžko zvládá zprávy v médiích o současné situaci a bojí se, co přijde.
  • Někomu se nedaří najít rovnováhu mezi prací, učením a volným časem, když se to nyní všechno děje na jednom místě.
  • Někdo se může cítit sám.
  • Někdo řeší to, jak mluvit s dětmi či s rodiči.
  • Někoho to doma už prostě štve.
  • Pro někoho se vůbec nic nezměnilo.
  • Někomu to celé může být úplně jedno.

Všechny tyto prožitky a reakce jsou velmi běžné. Pokud byste měli potřebu probrat jakoukoli situaci spojenou se vzděláváním v domácím prostředí, komunikací s dětmi či rodiči, měli nějakou otázku či jen stáli o krátký rozhovor, neváhejte se ozvat.

Zastihnete mě na mailu kolar@mikroregionvoticko.cz , nebo ve všední dny mezi 9 a 17 hod. na telefonu 723 941 032. Pokud zrovna nebudu moci odpovědět na váš hovor, určitě se vám ozvu v blízké době zpět.

Pěkné dny,

Mgr. Jan Kolář