Lyžařský kurz

[28. 1. 2019 19:43:00]
Lyžařský kurz

Ve dnech 5. až 11.ledna 2019 proběhl lyžařský kurz, kterého se zúčastnilo 30 děti 3. – 5. ročníku ZŠ Vrchotovy Janovice. Pedagogický doprovod zajišťovaly učitelky Zdeňka Holá a Jana Vlachová.  Kurz se uskutečnil na Monínci ve školním skiparku, který je nově v dolní části areálu na levé straně od lanovky. Je vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma. Každý den ráno nás odvezl autobus do lyžařského  střediska Moninec a po ukončení výcviku zpět do školy.Organizace výuky byla výborná. Hned první den po příjezdu si rozdělili děti podle výkonnosti lyžařští instruktoři. Každý instruktor měl na starosti 5 – 7 dětí. Instruktoři  byli komunikativní, legrace jim nebyla cizí a děti pod jejich vedením dělaly velké pokroky. Od středy již většina dětí lyžovala na velké sjezdovce a  zážitkem pro děti byla  i jízda na velké lanovce. Lyžování bylo skvělé, počasí nám přálo a bylo i dostatek sněhu. Začátečníci zvládli základy, pokročilí si zdokonalili své lyžařské umění. Na  konci výcviku nás čekal slalomový závod, na který se přijeli podívat  i rodiče dětí. Za své umění byly děti odměněny medailí a diplomem. Týden na horách nás učitele a děti velmi sblížil. Nic lepšího si učitel nemůže přát, než strávit týden s tak báječnými dětmi, jako jsou ty naše. Lyžařský kurz jsme si všichni moc užili a budeme na něj jistě vzpomínat s úsměvem ještě hodně dlouho.

Mgr. Zdeňka Holá

Autor: Mgr. Zdeňka Holá