Lyžařský výcvik - Benecko

[21. 1. 2020 21:44:43]

Lyžařský výcvik

Ve dnech 13.1.-16.1.2020 se žáci z 2. stupně ZŠ Vrchotovy Janovice zúčastnili lyžařského výcviku v Krkonoších na Benecku.

Na místo jsme se dopravili autobusem a cestu jsme si všichni užili. Ubytovaní jsme byli v krásném horském hotelu, kde o nás bylo velmi dobře postaráno po celou dobu pobytu.

Když jsme byli plně aklimatizovaní, vyrazili jsme směrem k lanovce, kde byli žáci rozřazeni do čtyř výkonnostních skupin. Každá skupina byla pod vedením jednoho přiděleného instruktora.

V následujících dnech výcvik probíhal vždy dopoledne a odpoledne. Druhý den jsme zažili sjezdovku ne jenom ve dne, ale i s večerní atmosférou.

Žáci měli možnost využívat kulečník, fotbálek, šipky, stolní tenis a malou tělocvičnu. Také pro ně byly k dispozici stolní hry a dokonce pár žáků využilo vířivku pro regeneraci. Poslední večer byla diskotéka spojená s hraním židličkované, při které jsme se všichni moc dobře pobavili a tím zakončili poslední večer na horách.

Ráno před odjezdem jsme vyrazili při slunečném počasí na túru na rozhlednu Žalý. V nohách jsme měli pár kilometrů a těšili se na poslední oběd před odjezdem.

Věříme, že si pobyt všichni užili a těšíme se na další!

Rozálie Bochinová, Jana Tůmová

Autor: Rozálie Bochinová, Jana Tůmová