Názor návštěvníka vánočního jarmarku

[12. 12. 2018 8:36:21]

Nepatřím mezi velké příznivce hromadných předvánočních akcí, ale když mi kolega v práci řekl o školním vánočním jarmarku ve Vrchotových Janovicích, který se navíc nekonal v žádných uzavřených prostorách, ale téměř na zámeckém nádvoří, neodolala jsem a v sobotu 30.11. rodinu nasměrovala právě tam. A v žádném případě jsme nikdo nelitoval. Dřevěné stánky pod červenými plachtami v oblouku kolem vánočního stromu, v pozadí janovický zámek, všude vůně skořice a celá atmosféra dokonale doladěna vánočními koledami. I bez velkých závějí sněhu naprosto dokonalé. V každém z mnoha stánků prodávaly děti z janovické školy výrobky své vlastní i svých rodičů. Kouzelný byl pohled zejména na prvňáčky, kteří se pod jemným dohledem svých starších spolužáků snažili na prstech spočítat, komu mají kolik peněz vrátit. Když to nešlo jednomu, pomohl mu druhý. Dárečky a dekorace byly moc povedené. Bylo vidět, že si na nich dal každý jednotlivec hodně záležet. Mlsně jsme obcházeli několikrát dokola a postupně nakoupili dobroty i malé dárečky. Do auta nás dohnal až mráz. Jarmark nás všechny okouzlil a už teď víme jistě, že se do Janovic určitě vypravíme i příští rok. A kdo ví? Třeba se nám z návštěv tohoto jarmarku stane krásná vánoční tradice.

L. Turková

Autor: L. Turková
Zpět...