Od čtvrtka 10. 9. budou povinné roušky

[9. 9. 2020 20:10:27]
Od čtvrtka 10. 9. budou povinné roušky

Od čtvrtka 10. září zavádí Ministerstvo zdravotnictví ČR povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy.

Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění. Roušky budou od čtvrtka povinné mimo bydliště, nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj). V případě budov škol, školských zařízení a budov vysokých škol se povinnost vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby a záchody). Výjimku z povinnosti mají například děti do dvou let, děti a pedagogové v mateřských školách, hospitalizovaní pacienti, osoby při provádění autorského díla, moderátoři, sportovci v době tréninku nebo soutěže.

Veškeré výjimky jsou uvedeny v tiskové zprávě MZČR