Představení KMD Šakalí léta

[4. 9. 2019 21:22:18]

Představení KMD Šakalí léta

Kdy: v pátek 11. 10. 2019 od 19 hodin

Odjezd: v 16.30 od ZŠ Vrchotovy Janovice

Kde: Divadlo na Fidlovačce

Délka představení: 2.25 hod.

Návrat: asi 23. 00

Doporučuji rodičům, aby si své děti při návratu vyzvedli u autobusu.

Šakalí léta - Šabach, Hřebejk, Jarchovský, Hlas

Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.

Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.

Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků a budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanouválečné bubny a z klidu dospělých klid bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, svobodě, dětských snech a o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. Hra o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Inscenaci pro Divadlo Na Fidlovačce připravuje režisér Adam Skala se svým mladým týmem. V titulních rolích se představí Daniel Krejčík/Lukáš Adam, Josef Polášek/Karel Zima, Štěpánka Fingerhutová, Jan Komínek/Marek Lambora, Aneta Krejčíková/Vanda Chaloupková a další.

Režie: Adam Skala

Dramaturgie: Kamila Krbcová

Choreografie: Ivana Hannichová

Scéna: Tereza Gsölhoferová

Kostýmy: Eva Justichová

Hudba: Ivan Hlas

Hrají: Jan Komínek / Marek Lambora, Štěpánka Fingerhutová / Magdalena Kuntová, Adam Kralovič / Prokop Zach, Josef Polášek / Karel Zima, Daniel Krejčík / Lukáš Adam, Aneta Krejčíková / Vanda Chaloupková, Jiří Racek / Zdeněk Vencl...

Autor: Mgr. Yvona Kohoutková
Zpět...