Představení KMD 16.12.2019 - A osel na něj funěl

Kdy: v pondělí 16. 12. 2019 v 16.30 hodin

Odjezd: v 14.00 od ZŠ Vrchotovy Janovice

Kde: Divadlo komedie

Délka představení: 1.15 hod.

Návrat: asi 20. 00

Doporučuji rodičům, aby si své děti při návratu vyzvedli u autobusu.

A OSEL NA NĚJ FUNĚL (VÁNOČNÍ PŘÍBĚH) – Šimon Olivětín

Je advent 1932 a před žáky čtvrté třídy Obecné školy ve Vodičkově ulici stane nová učitelka, slečna Vesna Májová. Pokroková kantorka si záhy získá přízeň svých svěřenců a rozhodne se s nimi nazkoušet adventní hru na vánoční besídku. Cesta k cíli ovšem nebude snadná, vždyť ani Marie s Josefem to neměli jednoduché, když cestovali do Betléma. A podobné útrapy sužují i Sáru Ackermannovou a Tondu Svobodu, kteří v adventní hře hrají Marii s Josefem a stejně jako oni putují zasněženou krajinou, jen to tedy není krajina izraelská, ale moderní, pulsující, zasněžená Praha třicátých let… Půvabné vyprávění připravuje režisérka s mimořádným citem pro atmosféru a s velkými zkušenostmi s divadlem pro celou rodinu: Michaela Homolová z libereckého Naivního divadla.

Hrají: Barbora Kubátová, Hynek Chmelař, Tereza Těžká, Denis Šafařík, Jiří Brnula, Radka Caldová, Šimon Dohnálek, Daniel Horečný, Adam Mensdorff-Pouilly, Lenka Nahodilová, Jakub Vaverka, Stephanie Van Vleet, Jiří Kniha, Jana Vyšohlídová

Autor: Mgr. Yvona Kohoutková