Sběr papíru a hliníku

[9. 10. 2018 9:10:23]
Sběr papíru a hliníku

Vážení rodiče,


letošní školní rok se bude opět u nás na škole konat sběr papíru a hliníku. Sběr bude probíhat nyní na podzim někdy na přelomu měsíce října a listopadu. Termín bude upřesněn dle dokončení rekonstrukce školních šaten. Další sběr se bude konat v jarních měsících roku 2019.


Papír
Mezi sběrný papír patří noviny, časopisy, letáky, kartonový papír i telefonní seznamy.


Hliník

Mezi sběrný hliník, lze zařadit obaly od potravin (tavených sýrů, víčka od jogurtů, hliník od svačiny….) a nápojů (plechovky od piva, džusů,…).
Pokud váháte, zda daný obal je opravdu hliníkový, neděste se. Poznáte to opravdu snadno. Když se jedná o hliník najdeme na obalu označení tří šipek s ALU nebo č. 41 viz. obrázek.
Chci Vás požádat, abyste dbali na řádné vymytí od zbytků potravin a odstranění všech nehliníkových částí např. papírek s etiketou na taveném sýru.
Více informací o recyklaci najdete na: www.tonda-obal.cz


Na konci tohoto školního roku budou vyhlášeni tři nejlepší sběrači jak za 1. stupeň, tak i za 2. stupeň a nejlepší třída na 1. i 2. stupni, která bude mít nejvyšší průměr odevzdaných sběrných surovin na žáka.Předem moc děkuji všem rodičům a dětem, kteří se do sběru zapojí.


Autor: Eliška Pešková
Zpět...