Sběr víček pro Verunku

[17. 9. 2018 5:58:37]
Sběr víček pro Verunku

Něco málo o Verunce:
„Ahoj, jmenuji se Veronika a narodila jsem se v březnu roku 2005. Na svět jsem přišla společně se svou sestřičkou, která bohužel svůj boj o život prohrála, a tak jsem zůstala sama. Do mých prvních narozenin se celkem nic nedělo. Můj zdravotní stav nikdo neřešil. Pak to přišlo. Musela jsem na vyšetření magnetickou rezonancí, kde mi bohužel byla diagnostikována dětská mozková obrna s postižením na všechny čtyři končetiny. Tím se rozjel kolotoč běhání po doktorech. K DMO se přidalo postižení zraku a epilepsie. Kolem pátého roku jsem podstoupila operaci dolních končetin,  která nebyla zas tak úspěšná, jak se od ní čekalo. Bohužel do dnešní doby nemluvím, nechodím a nesedím. Jsem zcela závislá na cizí pomoci. Celý den se o mě stará maminka a o 7 let mladší sestřička, která mamince i mě moc pomáhá. Navštěvuji základní školu, kde chodím do speciální třídy s asistencí. Mám individuální plán výuky. V roce 2015 jsem podstoupila operaci.  Jednalo se o uvolnění ztuhlého svalstva na celém těle včetně obličeje. Bohužel tato operace není hrazena zdravotní pojišťovnou a stojí 69.000.-Kč. Operace mi pomohla a tak jsem jí v roce 2016 podstoupila znovu.“

 

Proč sbírat víčka? Finanční zisk z prodeje víček pomůže přispět Verunce na nákup zdravotních pomůcek, speciální očkování, brýle, operace, rehabilitaci a především k zlepšení kvality jejího života.

 

Co lze sbírat? Můžete sbírat klasická víčka od vody, mléka, octa, oleje, jupíku, aviváže a čistících prostředků, sava, ústní vody, víčka z pivních sudů, kávy, granulovaného čaje, sirupů, šlehačky, kefírů,…

 

Pokud se rozhodnete víčka sbírat i vy, rozhodně tím Verunce nejen pomůžete, ale také jí tím uděláte radost. Za vaši snahu a pomoct vám Verunka a její rodina předem děkuje.

Autor: Eliška Pešková
Zpět...