V pátek se uskutečnila dvouhodinová online beseda pro žáky 9. třídy

[15. 3. 2021 21:03:28]
V pátek se uskutečnila dvouhodinová online beseda pro žáky 9. třídy

Informace ze školy v době distanční výuky.

V pátek 5.3. 2021 se v rámci distanční výuky uskutečnila dvouhodinová online beseda pro žáky 9. třídy na téma Energie – budoucnost lidstva.
Ing. Jiří Skalička, pracovník JE Temelín, nás seznámil s klady a zápory jednotlivých druhů energií. Také se zaměřil na obnovitelné zdroje, které bychom měli v budoucnu začít využívat, jelikož většina elektráren spotřebovává nadměrné množství fosilního materiálu a produkuje škodlivé emise. Rovněž nás seznámil s problematikou uložení radioaktivního paliva.
Přednášku zajímavě oživil pan Tomáš Hejl se svými pokusy. Předvedl žákům prostřednictvím kamery a přenosného dozimetru řadu vzorků z běžného života s různou intenzitou vyzařování radioaktivity (např. fosforeskující ciferník budíku, barevného uranového skla či strusky po spalování slámy). Během přednášky se také žáci mohli zapojit do fotosoutěže a vyhrát zajímavé ceny, od spínacích odznáčků až po hlavní cenu – let malým sportovním letadlem kolem JE Temelín. Na závěr, i v průběhu besedy, se žáci měli možnost zapojit do diskuze přes mikrofon nebo chat. Tímto děkuji žákům za účast a jejich kladné ohlasy.

Autor: admin
Zpět...