Vzdělávací exkurze - 7. ročník

[5. 11. 2018 17:32:57]
Vzdělávací exkurze - 7. ročník

Po velmi pěkném projektovém dni k oslavě 100. výročí založení republiky se žáci 7. třídy vypravili ještě do Prahy, kde navštívili dvě mimořádně kvalitní výstavy.

Ta první se konala v Obecním domě s názvem 28. říjen. Výstava byla umístěna v části, kde se opravdu psaly dějiny- vstoupili jsme do místnosti Českého pánského klubu, kde v roce 1918 zasedal Národní výbor československý, kde „muži 28. října“ Antonín Švehla, Alois Rašín, František Soukup, Jiří Stříbrný a Vavro Šrobár podepsali zákon o vzniku samostatného československého státu, prohlédli jsme si historické dokumenty a zhlédli dokumentární film o historii Obecního domu.

Další výstava s názvem Doteky státnosti byla umístěna v Jízdárně Pražského hradu. Měli jsme objednanou komentovanou prohlídku a děti se tak dozvěděly opravdu mnoho zajímavých informací, například o vývoji státního znaku nebo vlajky. Žáky velmi zajímala část věnovaná sportu, kde byly vystaveny například tretry Emila Zátopka, oštěpy Dany Zátopkové nebo Jana Železného, sportovní dresy Jaromíra Jágra, Kateřiny Neumanové, první zlatá olympijská medaile pro Československo, kterou získal Bedřich Šupčík ve šplhu na olympiádě v roce 1924.

Žáci na vlastní oči viděli udělovaná státní vyznamenání, sako Jana Kubiše, skafandr Vladimíra Remka, kostým Hany Benešové …

Návštěvou těchto opravdu pěkných výstav jsme si udělali tečku za oslavou 100. výročí naší republiky.

 

Fotogalerie

Autor: Mgr. Yvona Kohoutková
Zpět...