Jako každoročně, tak i tento rok, proběhl ve Skiáreálu Monínec pětidenní lyžařský kurz včetně výuky snowboardu pro zájemce z řad dětí naší školy.

Celkem se kurzu zúčastnilo 46 dětí. 34 žáků z 1. 2. 3. 4. a 5. třídy, poprvé s námi letos jelo i 12 předškoláčků z mateřské školy. Přes prvotní rozpaky a obavy, že nebude sníh, vše dopadlo dobře. I počasí nám přálo.
Děti si během pěti dnů osvojily základy lyžařských a snowboardových dovedností. Některé děti překonaly samy sebe a přes počáteční obavy pokročily ve svých dovednostech o jednu či více úrovní, z čehož jsme měli pochopitelně velkou radost nejen my , ale hlavně ony samy. Velkou pochvalu zaslouží naši nejmenší, předškoláčci z MŠ a děti 1. a 2. třídy. Některé děti stály na lyžích poprvé . Na konci kurzu již zdatně sjížděly obloučky malou sjezdovku. Opomenout nesmíme ani starší děti, které se na konci kurzu proháněly na velké sjezdovce.. Vrcholem výcviku byly páteční závody, na které se mohli přijet podívat i rodiče . Děti si mohly ověřit své dovednosti v soutěžních podmínkách. Odměnou jim byl medaile a diplomy.
Zdeňka Holá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.