Základní škola a Mateřská škola Vrchotovy Janovice
Základní škola a Mateřská školaVrchotovy Janovice

Jsme devítiletá základní škola s individuální péčí o každého žáka.

Základní škola a Mateřská škola Vrchotovy Janovice je úplná škola s rodinnou atmosférou, která patří k nejmenším v regionu. Škola sdružuje mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu, školní družinu a klub.

Škola každoročně organizuje a spoluorganizuje pravidelné a příležitostné akce a projektové dny, které prolínají životem školy po celý školní rok – vánoční jarmark, řetězové provádění v zámku Vrchotovy Janovice, účast na pietním aktu k výročí konce II. světové války (ve spolupráci s obcí), projekt My se školy nebojíme pro budoucí prvňáčky, celoroční soutěže o nejlepšího sportovce školy a soutěž ve sběru druhotných surovin, Jeden svět na školách, projekty Poznáváme své okolí, Výchova demokratického občana, Jsme Evropané, Klub mladého diváka, Klub mladého čtenáře, vánoční a velikonoční dílny (ve spolupráci s kulturní komisí obce), spolupracuje pravidelně s Ochranou fauny ČR a dalšími organizacemi.